Ahogy a korábbi posztomban is írtam, kaptunk háromféle frissen szedett erdei gombát - amit mielőbb szerettem volna el is készíteni. Agyaltam is rajta, hogy mi legyen belőlük - de mindig az első gondolat a legjobb, vagyis a gombaragu mellett maradtam. Az erdei gombák mellé úgy gondoltam, hogy a sertésszűz nagyon frappáns választás lehet - most már csak a köret volt a kérdéses. Talán legyen édesburgonya? Vagy egy sima, krémes krumplipüré? Nos a nejem akaratlanul is megoldotta a kérdést. Reggelire sajtos, tejfölös lángossal lepte meg a csapatunkat - amiből maradt egy kevéske tészta a hűtőben, erre pedig én gyorsan rá is csaptam. Tehát legyen a köret mini lángos.
A háromféle gombát alaposan letisztítottam, finoman ledörzsöltem az erdei koszt róluk, majd egyenletes, kb kocka méretű darabokra vagdostam mindet.
Sárgarépát, gyökér zöldséget és karalábét szintén felkockázok, kb azonos méretűek legyenek, mint a gombák. Vöröshagymát cutterben apróra darabolok, zsályalevelet is felaprózok.
A vöröshagymát kevés olajon vagy zsiradékon megdinsztelem, majd a répákat és zöldségeket kicsit lepirítom a hagymán. Ezt követően egy kevés vizet töltök alájuk, majd jöhet a zsályalevél, kömény, só és bors. Hagyom hogy a zöldséges alap szépen párolódjon, hadd puhuljanak az összetevők. Nem árt, ha egy kevés fehér bort vagy rozét is az alapba öntünk - ettől üdébb és teltebb lesz az íz és illat világ.
Amikor már kezdnek a zöldségek bepuhulni, akkor jöhetnek a gombák. Nem kell nekik sok, nem kell szétfőzni őket - a lényeg, hogy az ízük átjárja a ragut, de állagra klassz maradjon a gombahús is. Végső fázisként készítünk egy tejfölös vagy tejszínes habarást, amivel a ragut még összerottyantjuk.
A sertés szűzpecsenyéket lehártyázzuk, majd vékony vajon átpirítjuk minden oldalukat. A serpenyőben héjastól jó pár fokhagyma is pirulhat, na meg egy ágnyi zsályalevél is. A húsokat szépen átforgatjuk, a fontos, hogy minden oldaluk szép kérget kapjon.
Ha a húsok előpirultak, akkor alufóliába csavarom őket, majd 120 C-os sütőben még 30 percig pihengetnek.
Míg a húsok készre sülnek, addig a lángoskákat kiszúróval kivágjuk egy deszkán, majd forró olajban készre sütjük őket.
Tálalunk, amikhez frissen vágott mikrozöldeket is rakosgatunk, amik nem csak jól néznek ki, hanem baromi egészségesek és finomak is.
Egy új mikrovilágot próbálok most felfedezni, ehhez pedig új partnert sikerült találnom. Mikrozöldben makroíz